Roma

Ucuz uçak biletini kollamışız Roma ya 4 günlük bileti yakalamışız  nasıl heyecanlıyız , değmeyin keyfimize . Gittik ,gezdik , bayıldık. Hatta Napoli ‘ ye bile uzandık .( Bütün bunlar bir başka başlık altında yazılacak  ) Asıl burda  anlatacaklarım tam dönüş yolunda yaşadıklarımız .

Roma havalimanında

Roma nın Fiumicino havalimanında Pegasus kontuarının açılamasını beklerken – acaba doğru yerde miyiz ? diye birbirimizle konuşuyoruz tam o esnada önümüzdeki beyfendi  – evet evet doğru yer ben de İstanbul a gidiyorum , dedi .Aaa  Türk sünüz burda mı yaşıyorusunuz yoksa ? – hayır gezmeye geldim . Çok güzel bizde . – sohpet muhabbet ilerledi gezdiğimiz yerleri konuştuk , müzelerin şahaneliğinden , Türkiye deki işlerimizden bahsettik .Nasıl olduysa 15 dk da bir samimi oluverdik . Kulağa tuhaf geliyor ama tam o esnada cici mi cici bir genç kız da yanaştı . Ayaküstü 4 kişi olduk . Valizleri verdik , freeshop taki bütün parfümleri denedik ,  kremleri sürdük  sanki 40 yıllık arkadaşız da güzel bir tatil yapmışız havalimanında vakit öldürüyoruz havasındayız . Uçakta da yanyana oturduk . İsmail acaip donanımlı ,iyi eğitimli bunun yanında çok beyfendi bir genç , Antalya lı , müthiş bir koleksiyoner . Yüzlerce coca-cola şişesini toplamış . ( Fotoğraflarını gösterdiğinde şok olmuştum ) Çok keyifli bir insan , dolayısıyla Roma ya aynı uçakla gittiğimizi öğrendiğimizde çok üzüldük , keşke o gün tanışmış olsaydık diye hayıflandık . Özgül de Erasmus öğrencisi o sıralar dertliydi kızcağız ,  İtalyanca başını ağrıtmıştı.Eee kolay değil dersler İtalyancaymış .Aslında yaşam zor dedi, özellikle onun yaşadığı Napoli de zormuş . Gelecek ile ilgili hayallerinden bahsetti ,  çok güzeldi … İstanbul a inince biri Antalya ya biri Mersin e evlerine uçtular . Facebook tan birbirimizi bulduk hemencecik , tekrar bir yerlerde karşılaşmak ümidiyle dedik , ayrıldık .

Hikayenin buraya kadar olan kısmı her yolculukta herkesin yaşacağı şeyler ne var bunda diyROMA (300)

ah fotoğrafı çeken İtalyan az titretseydfin olmaz mıydıeceksiniz , haklısınızda …

Ya sonra…

İsmail ve Özgül ile  Facebook üzerinden sürekli selamlaştık ,  paylaşımlarımızı beğendik . Durum böyle iken İsmail evlendi , tebrik ettim haliyle … Bir günde bir baktım ki eşiyle birlikte  Amerika ya gitmişler . Nasıl güzel gezdiler , eğlendiler imrenerek ben yine takipte iken,  aklıma şiddetli baş ağrılarımda sadece Abd de olan ve  bana çok iyi gelen bir ilaç geldi .Acaba söylesem mi dedim , getirir mi ki , ayıp olmasın  , gezmenin ortasında sipariş hoş olmaz diye düşünürken yazmış bulundum .  ( Az çok cevabını da tahmin ediyordum gerçi ) Ne demek dedi , hemen adını verirsen yarın son günümüz gidip alırım . Çekinme sakın ilaç getirilirken sorun olmaz , aman aklında yanlış birşey olmasın,  dedim . Senin yanlış bir şey istemeyeceğini biliyorum ablacım,rahat ol  dedi .Nasıl sevindim anlatamam .( Ben olsam tereddüt ederdim doğrusu .) Neyse İsmail Türkiye ‘ ye gelir gelmez adresime yolladı , ben küçük boy istemiştim o büyüğünden almış hemde  , borcum nedir ?  dedim lafı olmaz dedi.

EEE şimdi bu insanı ben ömrümün sonuna kadar unutabilir miyim ? Siz benim yerimde olsanız unuturmusunuz ? İnsanın aklı almıyor , demek böyle insanlar varmış dünyada diyorsunuz .Ve bizim karşımıza çıkmaları kader başka birşey değil …Roma deyince insanın aklına ilk bu anı mı gelir , gelir inanın .

Yolun açık olsun İsmail , sana ve  eşine hayat hep güzellikler sunsun .

Sevgili Özgül  , senin de  istediğin her şeye sahip olmanı dilerim .

 

 

Yazımı arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir